Fran razigran, maj 2018

4. ulični festival celjskih šol Fran razigran

V tednu ljubiteljske kulture se je nekaj celjskih šol, letos so to OŠ Glazija, OŠ Lava, OŠ Hudinja, OŠ Frana Roša in Gimnazija Celje-Center predstavijo z ulično predstavo. Organizatorji dogodka OŠ Frana Roša, JSKD OI Celje in Zveza kulturnih društev Celje želimo dodati kamenček v mozaiku ponudbe dogajanja v mestnem jedru, zato dejavnost podpira tudi Mestna občina Celje.
Na izobraževanjih z Goro Osojnikom, Luko Korenčičem in Brankom Završanom, vsemi pomembnimi imrovizatorji, igralci so mentorji imeli možnost pridobiti znanja za ustvarjanje predstav uličnega gledališča.
Fran razigran je dogodek, ki bogati kulturno dogajanje v Celju, ponuja naključni publiki možnost vstopiti v dogajanje in začutiti utrip ustvarjanja z mladimi, le-tem pa omogoča tudi  pridobivanje spretnosti, kompetenc pomembnih za življenje.
Če bi bil med publiko na ulici Fran Roš, bi gotovo z zadržanim nasmehom in rahlo privzdignjenim klobukom mladim izkazal odobravajočo pohvalo.

Mojca Kolin