DAN UČENCEV

V petek, 26. aprila 2024, bo na šoli potekal Dan učencev.

Delavnice bodo potekale predvidoma med 8.20 in 13. uro, razen če mentorji niso določili drugače. Jutranje varstvo in podaljšano bivanje bosta potekala kot običajno. Nekatere delavnice bodo potekale v šolskih prostorih, nekatere pa tudi zunaj šole. Nekaj delavnic bodo izvajali starši, česar smo še prav posebej veseli.

Ponudba je zelo atraktivna in raznovrstna. Verjamemo, da bo vsak našel nekaj zase.

Vpis v delavnice

Razredniki bodo učence seznanili s ponudbo delavnic, ter vsebinami in dejavnostmi posamezne delavnice. Vpis v delavnice za učence bo potekal 8. in 9. aprila 2024. Opis vseh delavnic si lahko ogledate TUKAJ.

Stroške prevozov, materiala, vstopnin in plačljivih delavnic bomo deloma pokrili iz donacij, ki smo jih zbrali za ta dogodek. Iskrena hvala vsem donatorjem.

POVABILO IZBRANIM NA LITERARNO SREČANJE V CELJE

Izbranim dvajsetim avtorjem na literarnem natečaju 37. Roševih dni 2024 in njihovim mentorjem ter urednikom nagrajenih glasil!

Spoštovani!
Zahvaljujemo se vam za sodelovanje na natečaju za 37. Roševe dneve in vam čestitamo k uvrstitvi!
Kot ste razbrali iz obvestila o izboru, vas v sredo, 27. marca 2024, vabimo na celodnevno srečanje 37. Roševih dni 2024 v Celje.
Celodnevno srečanje bo potekalo takole.

Center za poezijo Tomaža Šalamuna, Ljubljana
Ljubljana, 2. april 2024
18.00 Branje finalistk in branje avtorskih besedil po Roševih dnevih 2024.

Več si lahko preberete tukaj.

OBVESTILO: Naravoslovni dan “Varnost na spletu”

Spoštovane učenke in učenci, spoštovani starši,

naravoslovni dan Varnost na spletu bo za učence od 6. do 9. razreda potekal v sredo, 21. 2. 2024.

Učenci pridejo ta dan v šolo ob 8.20. Po končani 5. šolski uri gredo na kosilo in domov.

POTREBŠČINE:

• Nahrbtnik,
  • peresnica (barvice, flomastri, škarje) in
  • telefon, s katerim se lahko učenci povežejo na internet.

Ker na šoli nimamo dovolj naprav, da bi lahko vsi učenci sočasno sodelovali v aktivnostih, vas prosimo za dovoljenje, da učenci v ta namen uporabijo lastno napravo. Za nekaj učencev, ki svoje naprave nimajo, lahko šola zagotovi  tablico.

PRAVILA:

1. Odgovorno delajte s svojo napravo.
  2. Delajte s svojo napravo na odobrenih lokacijah.
  3. Uporabljajte jo samo za dodeljena opravila.
  4. Posnemite fotografije/videe samo za naloge.
  5. Uporaba naprave je omejena na lastnika.
  6. Uporabljajte lahko šolsko omrežje WIFI.
  7. Odstranite ušesne slušalke/zaprite zaslon, ko se to od vas zahteva.
  8. Izklopite napravo ali jo preklopite v stanje pripravljenosti, ko ni v uporabi.

Verjamemo, da ta program predstavlja pomemben korak naprej, zato je naš cilj zagotoviti, da se vsi naši učenci učijo, raziskujejo in so varni na spletu, tako znotraj kot zunaj šolskih zidov.

Organizatorki ND Varnost na spletu
Urška Klemen