DAN UČENCEV

Dan učencev prinaša vsako leto napoved »roševske« pomladi, drugačnega, prijateljskega druženja med učenci, učitelji, starši in drugimi sodelavci.

Želja učencev je, da se ta projekt ohranja, in tako bo že tradicionalno izpeljan v mesecu aprilu. Učenci imajo možnost spoznavati vsebine in aktivnosti, s katerimi se pri pouku ne srečujejo.

Pri tem projektu je v ospredju želja, da čim več učencev, staršev in učiteljev predstavi drugim svoje izkušnje, znanja in svojo ustvarjalnost. Tako se tudi bolje spoznavamo in cenimo med seboj.

Poleg vodenja delavnic so zelo dobrodošla tudi donatorska sredstva, ki jih starši podarjajo v ta namen in se uporabljajo izključno v namen obogatitve različnih dejavnosti, nakup materiala za delavnice in kritje stroškov, ki bi jih imeli otroci (vstopnine, prevoz). Na tak način se lahko, če tako zbrana sredstva to dopuščajo, omogoči prav vsakemu otroku ne glede na stroške vključitev v vsako aktivnost, ki ga veseli.

Seveda pa sta tudi zelo zaželeni prisotnost in pomoč staršev v delavnicah, ki jih učenci sami izberejo.

Vsekakor je dan učencev kvaliteten prispevek k boljšim, sproščenim in strpnejšim odnosom.