Prostovoljstvo

Na šoli združujemo nekatere dejavnosti, namenjene izboljšavi kakovosti življenja. Tako v okviru prostovoljstva razvijamo medgeneracijsko in medvrstniško sodelovanje, nudimo pomoč mlajšim in učne pomoči potrebnim učencem, učimo se prepoznavati svoja čustva in čustva drugih, reševati probleme, spoznavamo tehnike sproščanja in se učimo živeti v sedanjem trenutku.

Z znanji, ki jih učenci prostovoljci pridobijo pri sodelovanju v interesnih dejavnostih in dejavnostih Razširjenega programa in veščinami, ki so njihovo močno področje, sodelujejo z mlajšimi učenci. Tako učenci izmenjujejo  svoja znanja in izkušnje.

V letošnjem šolskem letu bomo sodelovali tudi s starejšimi krajani naše krajevne skupnosti, ki jih bomo ponudili sodelovanje pri pridobivanju računalniške opismenjenosti.

Prostovoljsko dejavnost na šoli  vodijo in usmerjajo učiteljice: Andreja Založnik, Maja Skakić, Maja Obrenović Ovčar in Blanka Skočir.  V delo je vključenih 74 učencev prostovoljcev.

Kaj moram vedeti adobe
Pravice in obveznosti adobe