Varnost na spletu

Na OŠ Frana Roša želimo otrokom pomagati, da kar najbolje izkoristijo internet, hkrati pa jim podati strategije, kako biti varni na spletu. Tudi učenci so mnenja, da je zelo pomembno varno in premišljeno krmariti po digitalnih delih svojega življenja.

Naravoslovni dan »Varnost na spletu« smo izkoristili za pripravo naših učencev:

• da kritično razmišljajo in ocenjujejo aplikacije, spletna mesta in druge digitalne vsebine,
  • da se znajo zaščititi pred spletnimi grožnjami, vključno z ustrahovanjem in prevarami,
  • da sklepajo pametne odločitve pri deljenju preko spleta: kaj, kdaj, kako in s kom,
  • da so prijazni in spoštljivi do drugih ljudi na spletu, in spoštujejo tujo zasebnost,
  • da znajo v kočljivih situacijah poiskati pomoč staršev ali drugih odraslih osebo, ki jim zaupajo.

Verjamemo, da ta program predstavlja pomemben korak naprej, zato je naš cilj zagotoviti, da se vsi naši učenci učijo, raziskujejo in so varni na spletu, tako znotraj kot zunaj šolskih zidov.

Z veseljem z vami  podelimo nekaj utrinkov z naravoslovnega dne, vključno z informacijami, ki so jih pripravili učenci.

Spodbujamo vas, da svoje otroke vprašate, kaj se učijo, in nadaljujete pogovor doma – in kdo ve, morda le izveste kakšne varnostne trike tudi sami!

v1

Slika 2 of 5