E-VARNA ŠOLA

V preteklem šolskem letu je naša šola pridobila bronasto značko E-varna šola, ki je storitev Evropskega šolskega omrežja (EUN) za osnovne in srednje šole in olajša sledenje smernicam varne uporabe sodobne tehnologije v šolskem prostoru. Razvojni tim e-varne šole je najprej pripravil oceno stanja na šoli, nato pa smernice za razvijanje digitalnih kompetenc učencev. Tako so bile za področja obdelovanja in shranjevanja informacij, spletne in virtualne interakcije, varne rabe interneta in komuniciranje s pomočjo različnih digitalnih naprav in aplikacij pripravljene različne dejavnosti za vse učence od 1. do 9. razreda. Učenci bodo svoje digitalne kompetence razvijali in nadgrajevali z različnimi dejavnostmi v vseh razredih tudi v naslednjem šolskem letu.