SIQ – KAKOVOST

Kakovost vzgoje in izobraževanja razumemo kot ustrezno in zadovoljujoče izpolnjevanje potreb in pričakovanj vseh udeležencev vzgojno-izobraževalnega procesa, ki ima za posledico dobre medsebojne odnose med njimi in doseganje zastavljenih učnih ter vzgojnih ciljev tako posameznikov kakor šole kot celote.

Sistem vodenja kakovosti razumemo kot aktivnosti načrtovanja, izvajanja, preverjanja, nadzorovanja in izboljševanja, kar omogoča kakovost vzgoje in izobraževanja.

Na OŠ Frana Roša smo s šolskim letom 2016/17 pričeli uvajati sistem vodenja kakovosti na osnovi obvladovanja procesov. Z namenom, da bi z izpolnjevanjem pričakovanj udeležencev povečali njihovo zadovoljstvo, nenehno izboljšujemo učinkovitost sistema vodenja kakovosti v skladu z Zahtevami sistema vodenja kakovosti za osnovne šole.

PODROČJA, po katerih  načrtujemo, izvajamo, preverjamo in izboljšujemo model kakovosti so: razvoj, dokumentacija, komunikacija, projekti, vzgojno-izobraževalni proces.

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 1)