Spoštovani starši!

Tako kot vsako leto tudi letos Zavod RS za šolstvo v skladu z 9. členom Pravilnika o tekmovanju učencev 8., 9. razreda in dijakov s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje in 9. členom Pravilnika o tekmovanju učencev od 1. do 7. razreda osnovne šole s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje razpisuje Interesno in selekcijsko tekmovanje s področja slovenščine za učence in dijake z naslovom SREČA(NJA) V PROSTORU IN ČASU.

Pomembni so sledeči datumi:

• INTERESNO TEKMOVANJE za učence od 1. do 7. razreda:
  • šolska stopnja tekmovanja: sreda, 2. 4. 2025,
  • SELEKCIJSKO TEKMOVANJE za učence 8. in 9. razreda in dijake od 1. do 4. letnika:
  • šolska stopnja tekmovanja: četrtek, 21. 11. 2024,
  • regijska stopnja tekmovanja: torek, 21. 1. 2025,
  • državna stopnja tekmovanja: torek, 11. 3. 2025.

IZBOR ČTIVA

1. razred: Ela Peroci: Moj dežnik je lahko balon

2. in 3. razred: Bina Štampe Žmavc: Bajka o svetlobi

4. in 5. razred: Sebastijan Pregelj: Zmaj nad mestom

6. in 7. razred: Bogdan Novak: Grajski strah

8. in 9. razred: Špela Frlic: Bleščivka

Vabimo Vas, da svoje otroke spodbudite k obisku šolske knjižnice, kjer bodo našli izbrane knjige, in seveda k branju ter sodelovanju na tekmovanju iz slovenščine za Cankarjevo priznanje.

Mentorice tekmovanja