Erasmus+ G.O.A.L.S. for life (2023-2025)

V šolskem letu 2023/24 smo začeli mednarodni projekt Erasmus+, katerega naslov je ERASMUS+ G.O.A.L.S. FOR LIFE.

K sodelovanju so vabljeni učenci 7., 8. in 9. razredov, ki želijo nadgraditi svoje znanje angleščine, pridobiti na samozavesti ter izkušnje v nastopanju in organizaciji. V sklopu trenutnega projekta učenci pridobivajo veščine, potrebne za življenje in delo v sodobni družbi in so povezane s cilji projekta.

Cilji projekta so:

• Promovirati zdrav življenjski slog.
  • Dvigniti zavest o okoljskih problemih in iskati rešitve, majhne korake, kako izboljšati, pomagati k ohranitvi narave/okolja.
  • Vzgojiti radovedne posameznike, ki imajo svoje ideje, upoštevajo ideje drugega, so empatični in nimajo predsodkov.
  • Promovirati ljubezen do branja in kako je pomembno, da si dobro “načitan”.
  • Učiti učence, da izberejo srečo, živijo v trenutku, da rešujejo probleme sami in polnijo svoj čas s stvarmi, ki jih radi počnejo.
  • Promovirati telesno aktivnost in dobro kondicijo za boljše in srečnejše življenje.

Projekt zajema tudi mednarodne enotedenske mobilnosti učencev. V letošnjem šolskem letu načrtujemo obisk šole v Nemčiji in job-shadowing za učitelje v Španiji, v prihodnjem šolskem letu pa obisk šol na Slovaškem, v Romuniji in Severni Makedoniji.

Kako bomo izbrali učence za sodelovanje izmenjave v projektu Erasmus+?

• vedenje; učenec se drži vseh šolskih pravil;
  • učenec je zanesljiv pri delu, sledi pouku in redno opravlja šolsko in domače delo;
  • učenec se trudi pri pouku TJA, je motiviran za učenje tujega jezika;
  • učenec je pripravljen na aktivno sodelovanje ves čas projekta (kontinuiteta);
  • učenec je samozavesten;
  • učenec ima željo po nadgradnji znanja;
  • učenčevi starši so pripravljeni gostiti tujega učenca;
  • MOTIVACIJSKO PISMO: Zakaj želim sodelovati v projektu Erasmus+ in kaj mislim, da bom s tem pridobil?

Dobrodošli učenci, ki si želijo idejno prispevati k projektu, pridobiti nova znanja in mednarodne izkušnje!

Maja Skakić, koordinatorica projekta

G reen → ROŠEVCI SMO ZELENI