OBVESTILO 1. športni dan za šestošolce

Spoštovani starši!

Zaradi izrednih razmer bomo v sredo, 4. 9. 2024, v sklopu športnega dne izvedli preverjanje plavanja za učence 6. razredov. Preverjanje se izvaja po celotni Sloveniji.

Učenci pridejo v šolo ob 8.45. Nato imajo malico. Po malici ob 9.00 odidejo pod vodstvom učiteljev na Letno kopališče Celje. Povratek v šolo načrtujemo ob približno 12. 30 uri.

Sledi kosilo in odhod domov.

Učenci morajo s seboj imeti kopalke in brisačo, po želji plavalna očala in plavalno kapo.

Testiranje plavanja je DRŽAVNI PROJEKT in je OBVEZNO, financirano pa je s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Nova šolska spletna stran

Dragi učenci, spoštovani starši!

Upamo, da ste uživali v počitnicah in da ste pripravljeni na nove izzive in priložnosti, ki vas čakajo v letošnjem letu.

Obenem vam ponosno predstavljamo našo novo šolsko spletno stran! Tukaj boste našli vse pomembne informacije, novice, urnike in obvestila, ki jih boste potrebovali skozi vse leto. Vabimo vas, da si jo ogledate in redno spremljate.

Želimo vam uspešen začetek šolskega leta!

Spoštovani starši!

Tako kot vsako leto tudi letos Zavod RS za šolstvo v skladu z 9. členom Pravilnika o tekmovanju učencev 8., 9. razreda in dijakov s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje in 9. členom Pravilnika o tekmovanju učencev od 1. do 7. razreda osnovne šole s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje razpisuje Interesno in selekcijsko tekmovanje s področja slovenščine za učence in dijake z naslovom SREČA(NJA) V PROSTORU IN ČASU.

Pomembni so sledeči datumi:

• INTERESNO TEKMOVANJE za učence od 1. do 7. razreda:
  • šolska stopnja tekmovanja: sreda, 2. 4. 2025,
  • SELEKCIJSKO TEKMOVANJE za učence 8. in 9. razreda in dijake od 1. do 4. letnika:
  • šolska stopnja tekmovanja: četrtek, 21. 11. 2024,
  • regijska stopnja tekmovanja: torek, 21. 1. 2025,
  • državna stopnja tekmovanja: torek, 11. 3. 2025.

IZBOR ČTIVA

1. razred: Ela Peroci: Moj dežnik je lahko balon

2. in 3. razred: Bina Štampe Žmavc: Bajka o svetlobi

4. in 5. razred: Sebastijan Pregelj: Zmaj nad mestom

6. in 7. razred: Bogdan Novak: Grajski strah

8. in 9. razred: Špela Frlic: Bleščivka

Vabimo Vas, da svoje otroke spodbudite k obisku šolske knjižnice, kjer bodo našli izbrane knjige, in seveda k branju ter sodelovanju na tekmovanju iz slovenščine za Cankarjevo priznanje.

Mentorice tekmovanja

Prvi šolski dan

Drage roševke in roševci, spoštovani starši!

Smo tik pred pričetkom novega šolskega leta, ki se ga vsi zelo veselimo. Verjamemo, da bo to šolsko leto za vse, vas in nas, polno nepozabnih doživetij in novih znanj.

Ob začetku vas želimo seznaniti z nekaj osnovnimi informacijami o poteku vzgojno-izobraževalnega dela za prvi šolski dan.

Prihod v šolo prvi šolski dan je ob 9.00 za učence od 2. do 9. razred. Učenci s seboj prinesejo šolsko torbo, copate, peresnico, beležko in ključe od garderobnih omaric.

Učenci bodo prvi šolski dan z obveznostmi zaključili ob 12.00. Sledi kosilo in odhod domov. Za učence, ki so vključeni v Rap, bo le-ta organiziran do 16.10.

Učenci se držijo navodil strokovnih delavcev, ki bodo prisotni pri vhodu v šolo in v     garderobnih prostorih.

Komunikacija s šolo poteka po elektronski pošti (tajnistvo@os-frana-rosa.si) ali telefonsko na naslednjih telefonskih številkah: (03) 42 506 00 (tajništvo šole) ali 051 302 278 (mobilna številka šole).

Dragi učenci, zadnje dni šolskih počitnic preživite kar se da prijetno, da bomo vsi skupaj uspešno skočili v novo šolsko leto.

Želim vam vse dobro.                                                        Vojin Mlinarević,

ravnatelj OŠ Frana Roša